فوتون

 

شرکت فوتون در سال 1966 با شعار حرکت به سوی رهبری در صنعت خودروسازی تأسیس گردیده و به جمع تولیدکنندگان خودروهای تجاری پیوست.

این شرکت موفق گردید در سال 1998 به عضویت بازار بورس اوراق بهادار شانگهای درآید. عملیات بازاریابی صادراتی و همکاری‌های بین‌المللی این شرکت در سال 2002 آغاز گردید. در تاریخ 9 سپتامبر سال 2003 موافقت‌نامه همکاری میان دو شرکت فوتون و دایمر کرایسلر به عنوان بزرگ‌ترین شرکت جهانی در زمینه خودروهای تجاری، منعقد گردید. این حرکت در صنعت خودروهای تجاری، نماد توسعه موفق در امر همکاری های استراتژیک میان دو شرکت بوده و لذا این امر ، توسعه‌ای موفق برای شرکت فوتون در زمينه همكاريهاي بين المللي به شمار مي رود.

در سال 2004 شركت فوتون با جای گذاشتن بهترین رکورد در تاریخ فعالیت‌های خود، به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده خودروهای تجاری به لحاظ میزان تولید و دومین شرکت چینی به لحاظ میزان فروش معرفی شد.

در حال حاضر کامیون‌های 35 تنی، خودروهای سواری مسافری سبک، خودروهای وانت، خودروهای تجاری مسافری متوسط و سنگین و خودروهای چند منظوره دامنه محصولات شرکت فوتون را تشکیل می‌دهند.

محصولات شرکت فوتون تحت نام‌های تجاری زیر تولید و به بازار عرضه می‌گردند:

AUMAN, OLLin, SUP, FORLAND, AUV, MIDI, AUMARK

شرکت فوتون محصولات خود را به بیش از 90 شور جهان صادر می‌نماید که در این میان می‌توان به کشورهای حوزه خلیج فارسی، ایران، سوریه، کشورهای آسیای نمونه، کشورهای آسیای جنوب شرقی، هندوستان، پاکستان، کشورهای آفریقایی و کشورهای آمریکای مرکزی و شمالی به عنوان بازارهای صادراتی این شرکت اشاره نمود.

در آینده فوتون اصول کسب و کار را بر نوآوری تکنولوژی، توسعه استعدادها، توسعه مالکیت برندها، ارتقاء همکاری‌های بین‌المللی متمرکز خواهد کرد.

درسال 2020 فوتون سعی دارد که تبدیل به یک شرکت بین‌المللی خودروساز شده و علم طراحی و تکنولوژی را با حفظ محیط‌زیست یکپارچه سازد تا بتواند در میان 10 خودروساز برتر دنیا با درآمد عملیاتی بیش از 400 بیلیون یوان شود.

 

آدرس وب سایت شرکت فوتون: http://www.foton-global.com